PRODÁNO

Chalupa, Rotava

207 m2, osobní vlastnictví

2.500.000,- (prodáno)

Hledáte chalupu k odpočinku a relaxaci? Chcete být na samotě nerušeni okolím? Zajímá Vás historie a chcete být její součástí? Pak tu přesně pro Vás mám na prodej chalupu v katastru obce Rotava, zasazenou do krásné přírody Krušných hor.

Historie domu je datovaná od roku 1797 kdy byl postaven spolu s nedaleko stojícím zámkem Favorit jako hájovna pro okolní panskou oboru. Je jediným domem svého druhu v obci Šindelová a jeden z mála na území města Rotavy. Přízemí je postaveno z kamene a stěny mají úctyhodnou tloušťku až jednoho metru. Patro je kompletně vystaveno hrázděnou konstrukcí doplněnou balustry, zvenčí je tento skvost z větší části zakryt omítkou. Nad obytným prostorem je ještě obrovská dvoupatrová půda.

Rozměry domu jsou také úctyhodné, užitná plocha je 207 m2, půda má dohromady dalších více než 100 m2.

V přízemí se nachází velká společenská místnost s kachlovými kamny, místnost vhodná jako kuchyň, koupelna, dílna a milovníkům historie srdce zaplesá v zachovalé takzvané černé kuchyni, které jsou dnes k vidění hlavně na zámcích či ve skanzenech.

V patře se pak nachází čtyři obytné pokoje, jedním z nich je obrovský obývací pokoj, který sloužil i jako kuchyně.

Dům poslední dobou nebyl prakticky využíván, a tak se na něm začíná podepisovat čas a je tedy nutné některé části rekonstruovat. Vše ukážu a vysvětlím osobně. K domu patří menší pozemek, na kterém se ještě nachází malá roubená stodola. Ta už ovšem povětrnostním podmínkám neodolala a je z poloviny zbořená. Okolní pozemky vlastní obec Rotava a po dohodě by se dal pozemek dokoupit. Pod zahradou teče potok, u kterého mívali majitelé posezení s ohništěm k opečení buřtů a odpočinku.

Okolí přímo vybízí k houbaření, procházkám i cykloturistice. Nedaleko je zatopený čedičový lom Kernberg, kde si užijete přímo pohádkové koupání v průzračné vodě, rybaření či potápění. V zimě jistě využijete nedaleké skiareály Bublava (14 km), Plešivec (30 km) nebo jeden z největších českých skiareálů Klínovec (40 km). Pokud tedy milujete absolutní klid, přírodu a historii neváhejte a domluvte si prohlídku. Rozhodně to bude stát za to. 

Fotogalerie

Půdorysy

Máte podobnou nemovitost a chtěli byste ji také prodat?

Klikněte na tlačítko níže, vyplňte formulář a nebo mi rovnou zavolejte.